Haklarınıza Sahip Çıkın!


gazeteler
canlı kameralar

Soru / Cevap

Her türlü soru ve sorunlarınız ve ayrıca görüşlerinizi bize yazabilirsiniz. Sayfanın en altında bulunan soru / cevap formunu kullanarak bize yazabilirsiniz.

Soru Cevap Modülü

  Bay  Bayan
Adınız/Soyadınız : *
Telefon : *
E-mail :
Soru ve/veya Görüşleriniz  
Güvenlik Kodu 764
Lütfen rakamları kutucuk içerisine yazını.


Gönderen :
HURİYE YILMAZ

16.01.2014
Göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı ÇÖZÜM HASAR ekibine sonsuz teşekkürler...
İYİ Kİ VARSINIZ!....

Gönderen :
Duygu şengül

17.01.2012
Merhabalar,iyi çalışmalar.Ben 22.09.2007 yılında iş kazası sonrasında eşimi kaybettim.Şu anda emekli maaşı alıyorum,ayrıca maddi ve manevi tazminat davası açtım.Rahmetli eşimin herhangi bir özel sigortası varmıydı bilmiyorum. Açtığım dava dışında herhangi bir kurumdan hak talebim söz konusu olabilir mi?

Gönderen :
ergün güngör

11.10.2011
2 yıl önce bir yakınım trafik kazası yaptı kusur yakınım daydı ve kazada kendisi eşi ve kızı vefat etti 2 yaralı kişi kaldı biri si 12 yaşında 1 side 19 yaşında 2 kızı onlarda hastanede tedavi gördü büyük olanda platin var belinde küçük olanında boynunda 3 kırık vardı dalak yarısı alındı ben şimdi sigorta şirketinden tazminat talep etmek istiyorum fakat şöförün alkol muayenesi yapılmamış savçı tarafından yaptırılmamış ben sigorta şirketinden kalan yeğenlerim için tazminat alabilirmiyim .ikinci bi soru tazminatı aldığımda sigorta bana geri parayı almak için dava aça bilirmi açarsa ne talepte buluna bilir yardım cı olursanız sevinirim .

Gönderen :
mehmet tekbaşoğlu

28.12.2010
dosya sonuclandıktan sonra şirket olarak dosya bedelinizi nedir

Gönderen :
Salih durmus

15.12.2010
Abim temmuz ayında dikkatsizlikten dolayı araba ile kaza geçirdi. Malesef yengem ve doğacak çocuğu vefat etti. Bundan dolayı haftaya mahkemesi var. Abime maddi bir ceza gelebilir mi ve gelirse iptal edebilir miyiz. Iyi aksamlar

Gönderen :
ramazan yaman

06.12.2010
  
  
benim kardeşim 28/06/2003 yılında trafik kazası sonucu bitkisel hayata girdi ve yaşamını halen sürdürmektedir. yapılan kaza sonucu suc oranı %50 olarak iki tarafada verilmiştir. bu gune kadar hiç tazminat davası acılmamıstır karsı taraf masraflarını karssılamaktadır bu nedenle manavi tazminat davası ve maddi tazminat davası acılmamsıtır. bu sigorta şirketine dava actıgımız zaman(sigota şirketinin) karsı taraftan bir hak taleb etme gibi durumu varmı ve böyle bir dava ne kadar sürecte sonuçlandırırsınız
Cevap :
öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek istiyoruz. kaza ile ilgili evrakları bize ulaştırırsanız size yardımcı olabiliriz. çözüm hasar ekibi.

Gönderen :
rıza yagız

19.11.2010
trafik kazası gecirdim.9 sene önce yüzde 7 raporum var heyet.ben bundan sigortadan üçret alabilirmiyim.alsam ne kadar alırım.

Gönderen :
erdal polat

12.11.2010
İyi Çalışmalar Mersin-Silifkeden yazıyorum.3 gün önce akşam 22:30 sularında 50 km hızla sağ şeritte seyretmekte iken, aynı şeritten arkamdan gelen bir aracın çarpması sonucu yoldan çıktım.arabamın arka tarafı ciddi şekilde hasar gördü.olay yerini terketmemek için önce arabayı durdurdum. fakat hemen akabinde çarpan araç kaçtı ve karanlık olduğundan aracın plakasını alamadım.modeli veya cinsinide balirleyemedim.olay yerinde 2 dakika bekledikten sonra aracın plakasını almak için aracın arkasından gittim ama yakalayamadım.sonra karakola gittim.polislerle olay yerine gittik ve orda çarpan araca dair hiçbir iz bulamadık.yalnızca benim araca ait cam kırıkları vardı.tekrar karakola geri dödük.bana olay yerini terk ettiğim için tutanak tutulamayacağını, aksi takdirde ceza kesileceğini söylediler.trafik sigortasını yaptığım sigortacı ise olayın faili meçhul olduğu için sigartanın zararı karşılayamayacağını söyledi. bu durumda ne yapmalıyım. bugün aracı yaptırmaya sanayiye gönderdim.zararımı sigorta şirketinden karşılayabilirmiyim.?cevabınız için şimdiden teşekkürler.iyi çalışmalar.

Gönderen :
nuray adıgüzl

02.09.2010
yamaç paraçütü yapan eşim ters esen rüzgar akımı nedeniyle yere cakılması nedeniyle hayatını kaybetti bu olaydan ne gibi bir sonç cıkar üç cocuğum var ve gelirimde yok ilgilenirseniz memnun olurum

Gönderen :
musakara

12.07.2010
yaklaşık 6ay önce motosikletimle kaza yaptım ve ayagımda platin takılı ne yapmam gerekiyo

Gönderen :
tahir seven

06.07.2010
6 yıl önce trafik kazası yaptım kardeşimi kaybettim ölüm sebebiyle babam bir miktar tazminat aldı benimde bacagım kırılmasından dolayı sakat kaldı tazminat hakkım varmıdır_??

Gönderen :
tahir seven

06.07.2010
15/12/2004 tarihinde kaza geçirdim kazada kardeşimi 6 gün hastanede yattıktan sonra kaybettim ölüm sebebiyle babam bir miktar tazminat aldı benimde bacagım sakat kaldı benimde tazminat hakkım varmıdır yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Gönderen :
ali ihsan çelik

07.05.2010
iş makinası ile çalışırken yanda duran alışveriş merkezinin duvarına maddi zarar verdim bunu trafik poliçesi karşılar mı yoksa makina kırılması yada all risk poliçemiz var hangisi karşılar teşşekkürler

Gönderen :
aşır sever

24.12.2009
slm 2002 yılında iş kazası geçırdım sag kolumu makınaya kaptırdım kolum koptu.konya tıp fakultesınde amelıyat oldum kolumu yerıne dıktıler yalnız kolum çalışmıyor.kaza geçırdıgım esnada bagkurluydum ve işyerınden şikayetçi olmadım ben bu durumda bı hak talep edebılırmıyım ıyı gunler


Gönderen :
gül karamustafa

07.12.2009
İyi haftalar
İşyeri poliçemde meydana gelen hırızlık hasarı ödemesinde sigorta şirketi ile aramda bir anlaşmazşlık var.Bu konuda yardımcı olabiliyormusunuz.

Gönderen :
ayşe kulak

28.10.2009
Yaklaşık 10 ay önce eşimi bi trafik kazasında kaybettim.Kaza tutanağında 8/8 suçlu gözüküyor eşimin bulunduğu araç,fakat aracı başka bir şahıs kullandığından hakkım olabileceğini duydum bu konuda bilgilendiriseniz çok sevinirim,şimdiden teşekkürler...

Gönderen :
seher yılmaz

30.07.2009
2002 yılında trafik kazasında eski eşimi kaybettim 15 yaşındaki kızım babasının öldüğü kazadan tazminat alabilirmi bunun için ne yapabiliriz hangi evraklar gerekli teşekkürler...

Gönderen :
MAHMUT ÜZER

13.06.2009
06.11.2006 tarihinde kendi kullandığım şirket aracıyla trafik kazası yaptım.karşıdan gelen kamyonetle onun şeridinde çarpışmışız.kazayı hatırlamıyorum.ben kaza sonrası engelli kaldım.mağdur durumdayım.ne yapmam gerekiyor.

Gönderen :
MUSTAFA DOĞAN

03.06.2009
MERHABA
BEN 02.02.2009 SALI GÜNÜ KAZA YAPTIM.
ARABANIN MOTORUMA ÇARPMASIYLA KAZA MAĞDURUYUM.
TRAFİK RAPORU SONUCU KARŞI TARAF 8/7 KUSURLU BULUNDU.
ORTA PEDİK OLARAK SOL KALÇAMDA 4 PLATİN ÇİVİ VAR.
DAVALARI AÇMAM İÇİN(iş yerime,bana vurana,araç sahibine ve özel sigortaya)DEVLET HASTANESİNİN 9 AY SONRA VERECEĞİ RAPORU BEKLEMELİMİYİM?
BU DAVAYI SİZE NASIL VEREBİLİRİM?
SİZİN ÇALIŞMA ŞARTLARINIZ NELERDİR?

Gönderen :
bedri dikici

13.05.2009
yakınım çiftçilik yapıyor, ancak kısa bir sür eönce geçirmiş olduğu trafik kazası sonunda, sağ bacağınca parçalı kırık meydana geldi, henüz hastanelerin hiçbirinden durumu belirtir kati rapor yada heyet raporu alamadı, tedavisi devam ettiği için. ancak bilindiği gibi çiftçilik işi bedeni güç ister, bacağındaki hasardan dolayı çalışıyor çalışamadığı gibi işlerini yürütebilmek için işçi çalıştırmak durumunda kaldı, çilıştırdığı işçilere 800 lira para ödüyor, bununla birlikte de halen hastanelerde masraf yapıyor, ekonomik durumu gittikçe kötüleşiyor. başka bir yakınımız doktor ve kendisine bacağındaki bu hasardan dolayı ileriki dönemde kemik erimesi başlayabileceğini söyledi. hem maddi hemde manevi anlamd aciddi sıkıntıları var.
bu yakınımın en azından çalışamadığı günler için v çalıyştırdığı işçilerin giderleri ile hastane masraflarını alabilmesi mümkünmüdür. tekrar belirtmek istiyorum, henüz tedavisi sonuçlanmadı ve herhangi bir doktor raporu yok.

Gönderen :
Erhan Kurtulan

24.04.2009
Elektrik Teknikeriyim ve kendi işyerim var. 1956 doğumlu olup hayata sigortacı olarak Başak Sigortada atılmış ve tüm sigorta konusuna vakıfım. Sakaryada temsilciliğiniz yoksa talip olmak istiyorum ve yalnızca bu işle iştigal edeceğim. Düşünce ve cevabınızı mail olarak bekliyorum.

Gönderen :
Erhan Bölükbaş

20.04.2009
Yeni WEB siteniz çok güzel olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim.

Gönderen :
şenay

27.02.2009
sigortasız aracın neden olduğu bir kaza ile ilgili sorum olacak. Acaba bu tür bir kazada mağdur olan biritazminat alabiliyormu. Sizinle irtibata geçtiğimde ne tür evraklar getirmeliyim

Gönderen :
hüseyin taş

26.02.2009
thy nin amsterdamda düşen uçakta bir yakınım yaralı olarak kurtuldu.. ayağı, dişleri kırıldı. kafatası çatladı.. tazminat davasıaçılabilinir mi? kendisi şu an hollanda da..

Gönderen :
hakan kara

28.06.2008
iyi günler benim sorunum dayım 2000 senesinde yengemle birlikte trafik kazasında vefat etti ve suan annesi babası ölü cocugu yok ama kardesleri var bi hak taleb edilebilirmi simdiden tessekürler

Gönderen :
nur sümer

02.04.2008
yaklaşık 6 ay önce bir yakınımı trafik kazası sonucu kaybettim.kaza sonucunda 17 gün hastanede yattı.trafik sigortası haricinde hastane masraflarınıda almak gibi bir hakkımız varmı?dava daha sonuçlanmadı.size başvurmak için davanın bitmesimi gerekiyor.yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap :
trafik sigortasından tazminat alma hakkınız var.davanın sonuçlanmamış olması bir problem yaratmaz.bizimle irtibata geçmeniz durumunda 45 gün içinde sorun Çözüm Hasar tarafından çözülecektir.

Gönderen :
ümit

04.03.2008
ben mağdurum ve yaklaşık olarak 8 yada 9 aydır hakkımda yürütülen işlemlerin bitmesini bekliyorum.....bundan sonraki işlemlerimin sizin tarafınızdan yürütülmesi için ne yapmam gerekir?
Cevap :

      dosyanızın fotokopisinin bize ulaşması durumundasize nasıl yardımcı olabileceğimizi derhal bildiririz.

Online Soru/Cevap
Sormak istediğiniz her türlü soru, sorun, görüş ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Operatörlerimiz en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır. size cevap yazacaktır. Sorunuzu iletmek için lütfen burayı tıklayınız.
Temsilcilikler Verilecektir
Ülke genelinde temsilcilikler verilecektir. Temsilcilik Başvuru Formunu doldurarak siz de temsilcimiz olabilirsiniz. Temsilcilik başvuru formu için lütfen burayı tıklayınız.
Anket
Daha önce geçirdiğiniz herhangi bir kazadan dolayı sigorta şirketinden tazminatınızı alabildiniz mi?
Tamamı Aldım %14
Beklentimin altında aldım %6
Kısmen Aldım %5
Çok cüzzi bir miktar aldım %9
Mağdur oldum %67